Sähköistimme Studio Pasilan tunnelman
Sisätilojen kunnostusten yhteydessä uusittiin kohteen sähköjärjestelmät. Sähköistimme Studio Pasilan tunnelman avaimet käteen -urakkana.
Tilaaja: Stara / Helsingin Kaupunki
Sisätilojen kunnostusten yhteydessä uusittiin kohteen sähköjärjestelmät. Sähköistimme Studio Pasilan tunnelman avaimet käteen -urakkana.
Tilaaja: Stara / Helsingin Kaupunki
Meiltä saat luotettavat ja helposti muunneltavat yleiskaapelointijärjestelmät suunnittelusta toteutukseen asti. Myönnämme kaapeloinneille jopa 25 vuoden takuun.
TutustuValokuitukaapelointi vailla tekijää? Kysy meiltä kaapelointipalvelua, joka kattaa suunnittelun ja kaikki asennukseen liittyvät työt. Myönnämme työlle 25 vuoden takuun.
TutustuFiksu valaistus parantaa työtehoa, turvallisuutta ja viihtyisyyttä. Kun valaistus suunnitellaan eri tarpeisiin ja käyttötarkoituksiin, tilojen energiankulutus pienenee.
TutustuÄlyvalaistus kasvattaa suosiotaan - erityisesti DALI-ohjaus. Tarvitsetko valaistuksenohjausjärjestelmän? Ohjelmoimme järjestelmän ja tarvittaessa myös asennamme sen.
TutustuSelkeä AV-järjestelmä helpottaa yhteydenpitoa, neuvotteluja ja esityksiä. Kun tekniikkaa on helppo käyttää ja se toimii luotettavasti, aikaa vapautuu olennaiseen.
Tutustu
Tuomas Ivakko
Toimitusjohtaja
Projektimyynti ja tarjouslaskenta
Sähköurakointi
tuomas.ivakko@paretec.fi
045 878 4551
Lauttasaaren kirkko
Paretec oli mukana Lauttasaaren kirkon modernisoinnissa. Urakoimme kohteen sähkö- ja turvallisuusjärjestelmät. Suojellun kirkon remontin periaatteena oli, että kaikki vanha säilytetään tai korjataan...
Vanha ylioppilastalo
Toteutimme Vanhan YO-talon tilamuutosten myötä kohteen sähköiset järjestelmät tavoitehintaan projektinjohtourakkana. Rakennuttaja: YLVA Rakennusliike: Peab Oy
Tapiolan kirkko
Tapiolan kirkko peruskorjattiin ja Paretec uusi kohteen sähkö- ja valaistusjärjestelmät. Hankkeen toteutti Peab Oy.